פיתוח תוכן עוזר לכם לספק לאנשים את התוכן שהם מעוניינים בו, כלומר ליצור תוכן חדשני ויעיל. כאשר תבינו איך עובד תהליך פיתוח התוכן, תוכלו ליצור אסטרטגיה מקיפה וייחודית לפיתוח תוכן לצרכי העסק שלכם.

קראו את המאמר הבא כדי לגלות כיצד תוכלו לשפר את תהליך פיתוח התוכן שלכם לטובת העסק שלכם.

מהו פיתוח תוכן?

פיתוח תוכן הוא תהליך המשמש ליצירת תוכן מקיף באמצעות מחקר מעמיק, הפקה ופרסום מידע ממוקד באתרי אינטרנט. תוכן אינטרנטי יכול להיות אינפוגרפיקה, בלוגים, טקסט, סאונד, תמונות, סרטונים ותכנים אחרים. התוכן שמפותח בתהליך משרת מטרה אסטרטגית כגון הגדלת מכירות, עלייה בהיכרות עם המותג או בניית קשר עם הקהל.

כתיבת תוכן כוללת את שאלת ה"למה". תהליך זה מסביר מדוע אתם יוצרים תוכן, למי אתם מעוניינים לעזור וכיצד תוכלו לעזור להם בצורה שאחרים לא יכולים. התוכן שאתם מפתחים אמור לשרת מטרה, כגון חתירה לקראת אחת מהמטרות הבאות המניעות התנהגות רווחית:

  • המרות, כלומר הפיכת מבקרים באתר ללקוחות.
  • ייצור לידים.
  • תנועה אורגנית.
  • מודעות למותג

למרות שאין דרך מסוימת אחת לפתח תוכן, אתם יכולים לחשוב על פיתוח תוכן בשני שלבים: שלב הניתוח ושלב התכנון והאסטרטגיה. פיצול תהליך פיתוח התוכן לשלבים יעזור לכם להבין אילו אסטרטגיות אתם כבר מפעילים ואילו אסטרטגיות אתם יכולים לשנות כדי לעזור לכם להגיע ליעדים שיווקיים של תוכן.

להלן תיאור של שני שלבי פיתוח התוכן:

שלב הניתוח

לפני שאתם מפתחים תוכן חדש, עליכם לנתח את התוכן שכבר יש ברשותכם. המשמעות היא שאתם צריכים לדעת מה הביצועים של התוכן הנוכחי שלכם כדי לזהות הזדמנויות לשיפור. עליכם לבצע ביקורת של התוכן שלכם על מנת לשפר את אסטרטגיית התוכן הנוכחית של העסק שלכם. המרכיבים החשובים לבדיקה כוללים:

  • נראות חיפוש אורגנית.
  • טראפיק
  • תדירות פרסום תוכן
  • אורך התוכן
  • קישורים של צד שלישי המובילים לאתר שלכם.
  • דפי נחיתה מובילים באתר.

שלב התכנון והאסטרטגיה

ניתוח התוכן אמור לספק לכם תובנות מסוימות, אך סביר שלא תוכלו להגיע להחלטה מדויקת לגבי איזה תוכן עליכם לפרסם באילו ימים. בתהליך של פיתוח תוכן לעסקים יש לנקוט בצעדים של ניסוי וטעייה רבים הכרוכים בתכנון אסטרטגיית תוכן. עליכם לנסות כמה דברים לפני שתוכלו לדעת איזו אסטרטגיה מתאימה ביותר לכל תוכן או סוג פוסט.

למשל, אם גיליתם שפוסט מסוים מגיע לביצועים טובים ביום שלישי, ותנסו לפרסם תוכן דומה לאורך כל השבועות ביום שלישי ותוכן זה לא יצליח, אתם עשויים לגלות שההצלחה של הפוסט הייתה מקרית. חלק מהסיבות הללו כוללות תוכן שלא פורסם בזמן אופטימלי, בתקופה פחות מתאימה בשנה, אי קידום תוכן כראוי בעמודי מדיה חברתית, או חוסר שימוש במילות מפתח ממוקדות בתוכן שלכם.

ניתוח זה של התוכן צריך להתבצע לפני כל שלב תכנון. הצעה אחת שתוכלו להשתמש בה בתהליך של פיתוח תוכן לעסקים היא לפעול על פי אסטרטגיה רבעונית. תגבשו את האסטרטגיה המתאימה לדעתכם, תפעלו לפיה במשך רבעון שלם ולאחר מכן תבחנו את ההצלחה שלה ותשנו אותה בהתאם לצרכים.

לסיכום

תהליך של פיתוח תוכן למוסדות או עסקים צריך להיות מקיף ומסודר, על מנת להגיע לתוצאות מרביות. יש להתחיל עם מחקר מעמיק, לעבור לגיבוש אסטרטגיית התוכן המתאימה ולבסוף להגיע לשלב יצירת או כתיבת התוכן. חשוב לבחון את הצלחת התהליך באמצעות בחינת המדדים של האתר במנועי החיפוש והטראפיק שלו, ובמידת הצורך להתאים את התוכן מחדש.